CLOSE

Конгревне тиснення в Києві

Конгревное тиснение в Киеве

Конгрев є різновидом тиснення, в процесі якого не застосовується фольга або фарба, при цьому, він здатний формувати на гладкій поверхні рельєфний відбиток.

Зображення, отримане в результаті, може бути як увігнутим, так і опуклим. Воно може бути використано для додання обсягу вже готовому зображенню або ж виконуватися без нього. Конгревне тиснення здійснюється на спеціальному пресі гарячого тиснення.

Цей ефектний, яскравий і популярний метод тиснення має досить таки широкі можливості для застосування. Головним напрямком, де його використовують, є брендування поліграфічних видань, надання їм неповторного індивідуального зовнішнього вигляду.

Ідеально виглядають логотипи підприємства, тиснені конгревним методом на фірмових записниках, візитках, блокнотах, фірмових бланках, органайзерах, щоденниках, папках або запрошеннях, гаманцях, ярликах, етикетках, кейсах, сумочках. Конгревне тиснення Київ також широко застосовується для оформлення сувенірної продукції, пакетів, футлярів, пакувальних коробок.

Крім звичного щільного паперу, конгревне тиснення використовується для обробки дизайнерських сортів пластика, картону, шкірозамінників і шкіри. Конгрев відмінно виглядає на поліграфії як самостійний вид обробки, так і в поєднанні з іншими методами післядрукованої обробки, наприклад, тиснення фольгою.

Однак, варто враховувати, що ціна даної послуги висока, це пов’язано з тривалістю процесу виробництва кліше, а тому, застосування декількох видів післядрукованої обробки в поєднанні з конгревним тисненням, зустрічається рідко.

Процес конгревного тиснення

Досягти ефекту конгревного тиснення можна завдяки локальному стисненню між контрштампом (штампом), виготовленими з металу, і нагрітою матрицею. Для цього на матриці є поглиблене зображення, яке є дзеркальним відображенням зображення опуклої форми, нанесеного на контрштамп.

Виробництво кліше вимагає великої уваги, так як прямим чином впливає на кінцеву якість готової продукції. Фахівці створюють кліше за раніше розробленим макетом.

Відбиток виходить завдяки одному удару тигеля по поверхні матеріалу. Температура нагрівання штампа визначається такими параметрами як фактура, товщина, ступінь прикладеного зусилля, напрямок порізки оброблюваного матеріалу.

Різновиди конгревного тиснення

Конгрев може бути одно-або багаторівневим, а також пофарбованим і незабарвленим. Незабарвлений або сліпий конгрев виконується завдяки як розігрітим, так і холодним матрицям. Для багаторівневого способу тиснення конгревом характерне використання латунних гравірувальних матриць.

У тому випадку, якщо ви хочете поєднати конгревне тиснення і тиснення фольгою, фахівці поділяють весь процес на дві операції: спочатку відбувається тиснення фольгою, а тільки після цього поверхні надають рельєфний вигляд. Для цього застосовують поліграфічну фольгу, яка відрізняється довговічністю.

Конгрев різниться за матеріалами, які застосовують для виготовлення кліше. Сьогодні саме затребуване є кліше з міді, цинку, латуні. Матеріали мають індивідуальні властивості і впливають на собівартість, тиражестійкість, швидкість виготовлення.

Найбільш недорогими є полімерні кліше, проте вони не підходять для великих тиражів і для багаторазового використання. Сучасним оптимальним матеріалом для кліше відповідно якість-ціна є магній.